- Szczegóły
OGŁOSZENIE O KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH
Burmistrz Miasta Piechowice, zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu Strategii rozwoju społeczno – gospodarczego południowej i zachodniej części województwa dolnośląskiego na lata 2020-2030, obejmującej swoim zasięgiem subregiony Wałbrzyski i Jeleniogórski (NUTS 3), zwanej „Strategia Sudety 2030”.
Przedłożony projekt strategii odpowiada aktualnemu zasięgowi terytorialnemu 13 powiatów: Bolesławiecki, Dzierżoniowski, Jaworski, Jeleniogórski, Kamiennogórski, Kłodzki, Lubański, Lwówecki, Świdnicki, Wałbrzyski, Ząbkowicki, Złotoryjski, Zgorzelecki.
Konsultacje prowadzone będą od dnia 15.06 do dnia 13.07.2018 r. w formie przyjmowania propozycji, uwag i opinii przekazywanych za pośrednictwem formularza elektronicznego znajdującego się pod adresem http://www.survey.ue.wroc.pl/index.php?r=survey/index&sid=718178&lang=pl
Wypełnione w wersji elektronicznej i w sposób tradycyjny - wydrukowane i wypełnione w formie odręcznej formularze na adres: Urząd Miasta Piechowice 58-573 Piechowice ul. Kryształowa 49, sekretariat- z dopiskiem „Konsultacje społeczne Strategii Rozwoju Sudety2030”
Osobą wyznaczoną do kontaktów w sprawie konsultacji społecznych jest: Iwona Sobaś-Łużniak;
Radek Burchacki.
Czym jest Strategia Rozwoju Sudety 2030
Dolny Śląsk jest jednym z szybciej rozwijających się regionów w Polsce i Europie. Rozwój ten nie jest równomierny. Południowa część naszego województwa, a w szczególności Przedgórze Sudeckie i Sudety, przeszły w minionych latach trudną transformację i do tej pory zmagają się z ogromnymi problemami takimi jak: trudności komunikacyjne, brak mieszkań, degradacja infrastruktury, bezrobocie, spadek liczby mieszkańców, wykluczenie społeczne. Dystans wobec szybciej rozwijających się regionów w Polsce i północy Dolnego Śląska, stale się powiększa.
11 grudnia 2017 r. przedstawiciele 106 samorządów południa i południowego zachodu Dolnego Śląska podpisali we Wleniu Deklarację Sudecką. Wyrazili w niej wolę podjęcia wspólnych działań na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców i szybszego rozwoju gospodarczego tej części Dolnego Śląska. Sygnatariusze deklaracji zobowiązali się do stworzenia wspólnego planu modernizacji i rozwoju subregionów wałbrzyskiego i jeleniogórskiego – Strategii Rozwoju Sudety 2030, nad którą obecnie pracujemy. Celem działań które podejmujemy jest uzyskanie do 2030 r. istotnej poprawy w kluczowych dziedzinach wyznaczających tempo rozwoju gospodarczego i społecznego tej części Dolnego Śląska.
Opracowywana strategia określa bariery rozwojowe i obszary problemowe. Została w niej przedstawiona wizja przyszłości naszego regionu, cel główny, cele strategiczne oraz priorytety i działania strategiczne, których realizacja przybliży nas do przedstawionej wizji rozwoju.
Strategia Rozwoju Sudety 2030 jest narzędziem które pomoże w kształtowaniu polityki rozwoju społeczno-gospodarczego południa i zachodu województwa dolnośląskiego. Spełnia ona główne założenia polityki spójności Unii Europejskiej zawarte w projektach regulacji prawnych związanych z nową perspektywą budżetową po 2020 roku. Dzięki temu ułatwi ona dalsze działania w celu pozyskiwania wsparcia finansowego z różnych źródeł: unijnych, krajowych, regionalnych itp. - potrzebnego dla zrównoważonego rozwoju i likwidacji barier, które obecnie ten rozwój hamują.
Projekt Strategii Rozwoju Sudety 2030 »
Terminy spotkań konsultacyjnych w ramach konsultacji społecznych „Strategii Rozwoju Sudety 2030”
09.07.2018 | 13.00-15.00 | Jeleniogórski, m. Jelenia Góra | Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej - Książnica Karkonoska, ul. Bankowa 27, 58-500 Jelenia Góra | prof. Marian Kachniarz |
- Szczegóły
RELACJA Z III SPOTKANIA KONSULTACYJNEGO ORAZ PUNKTU KONSULTACYJNEGO, PRZEPROWADZONYCH W RAMACH PRAC NAD MIEJSCOWYM PLANEM ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO (MPZP) DLA REJONU ULIC: KRYSZTAŁOWEJ (DAWNA ŻYMIERSKIEGO), TURYSTYCZNEJ I CHAŁUBIŃSKIEGO W PIECHOWICACH
Gmina Piechowice jest w trakcie opracowywania Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) rejonu ulic: Kryształowej (dawna Żymierskiego), Turystycznej i Chałubińskiego w Piechowicach.
Plan miejscowy decyduje o tym, jak ma wyglądać przestrzeń, w której mieszkamy i którą użytkujemy, oraz co i na jakich warunkach można budować. Określa m.in. gdzie będzie można
(i gdzie nie będzie można) postawić budynek mieszkalny, oborę czy zakład przemysłowy, gdzie zachować tereny cenne przyrodniczo, jak będzie w przyszłości wyglądał układ dróg, gdzie powstanie teren rekreacyjny itd.
- Szczegóły
- Ankieta dotycząca zmiany nazwy części ul. Kolonijnej obejmującej budynki o nr: 26B, 27
- Ankieta dotycząca zmiany nazwy części ul. Kolonijnej obejmującej budynki o nr: 19C, 20, 21A, 21C, 21D, 22, 23, 24, 24A
- Ankieta dotycząca zmiany nazwy części ul. Kryształowej obejmującej budynki o nr: 86 i 87
- Ankieta dotycząca zmiany numeracji porzadkowej budynków o numerach 1B, 2A, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 10A, 10B, 12, 16, 17, 17A, 18, 20A, 24C części ul. Kolonijnej- bez zmiany nazwy ulicy
- Ankieta dotycząca zmiany nazwy części ul. Przemysłowej obejmującej budynki o nr: 8, 9, 10
- Ankieta dotycząca zmiany nazwy części ul. Kryształowej obejmującej budynki o nr: 83, 89, 90, 90A, 93, 93A, 96, 96A
- Ankieta dotycząca zmiany nazwy części ul. Kolonijnej obejmującej budynki o nr: 33, 34
- Ankieta dotycząca zmiany nazwy części ul. Kolonijnej obejmującej budynki o nr: 26, 26A, 28, 30
- Ankieta dotycząca zmiany nazwy części ul. Kolonijnej obejmującej budynki o nr: 23, 25, 27, 31, 35
- Ankieta dotycząca zmiany nazwy części ul. Kolonijnej obejmującej budynki o nr: 11, 13, 13A
- Ankieta dotycząca zmiany nazwy części ul. Kolonijnej obejmującej budynki o nr: 21
- Ankieta dotycząca zmiany adresu budynku połozonego przy ul. Łowieckiej 4
- Ankieta dotycząca zmiany nazwy części ul. Kolonijnej obejmującej budynki o nr: 14,19
Zarządzenia dotyczące zmiany nazw ulic w Piechowicach (od nr 72 do 84) »